Версія для друку
2 Липня 2009
Роботу Мінвуглепрому з реалізації заходів Програми Кабінету Міністрів щодо підвищення безпеки праці на вугледобувних та шахтобудівних підприємствах визнано недостатньою. Таке рішення було прийняте на колегії Держгірпромнагляду, яка відбулася 26 червня поточного року.
На колегії зазначалося, що Мінвуглепром із 112 запланованих заходів Програми не виконав майже половини. У зв’язку з цим стан промислової безпеки на вугільних підприємствах ще знаходиться на низькому рівні, а виробничий травматизм – надзвичайно високим.
Один із першочергових заходів Програми нормативно-правовий акт з охорони праці «Новітня системи управління виробництвом і охороною праці на вугледобувних підприємствах України» досі не введено в дію.
Не проведено, майже третини обстежень технічного стану, ревізії та наладки стаціонарного обладнання та огляд на придатність за термінами експлуатації.
Низький рівень забезпеченості працівників вугільних підприємств засобами індивідуального та колективного захисту: респіраторами (56%), фільтрами до респіраторів, рукавицями (50%), ізолюючими саморятівниками, індивідуальними сигналізаторами метану тощо.
Незадовільно вирішується питання нормалізації теплових умов праці у глибоких шахтах 1000 і більше метрів. Охолодження повітря холодильними машинами проводиться лише на 4 шахтах галузі, а потребують цього ще 17 шахт.
Не кращим чином виконані і зауваження Держгірпромнагляду, зокрема, не вжито заходів щодо забезпечення соціального захисту шахтарів, сприятливих умов праці, шляхом удосконалення структури у вугільній галузі; не проведено атестацію керівників державних вугледобувних підприємств та їх підрозділів на знання питань з охорони праці; не забезпечені нормативною базою пілотні проекти з реконструкції систем дегазації та утилізації шахтного метану; не вдосконалюються функціональні завдання систем УТАС на шахтах тощо.
З метою зниження рівня аварійності, виробничого травматизму та профзахворюванності шахтарів колегія зобов’язала Мінвуглепром визначити в галузі найбільш проблемні питання, які потребують державного вирішення; прискорити розробку та впровадження нормативного акту «Новітня системи управління виробництвом і охороною праці на вугледобувних підприємствах України»; більш ефективно впроваджувати новітні технології безпечного вугледобування на шахтах глибиною понад 800 метрів; максимально забезпечити працівників шахт засобами індивідуального та колективного захисту.
За матеріалами Інформаційного центру Держгірпромнагляду
© 20082024 Профспілка працівників вугільної промисловості України
Адреса Центрального комітету Профспілки працівників вугільної промисловості України:
01042, г. Київ, бульвар Дружби Народів, 5, к. 526;
тел. (044) 528-90-29;
E-mail приймальні: prupukuiv@ukr.net