Профспілка працівників вугільної промисловості України

Версія для друку

14 Липня 2010

На Луганщині заощаджують на безпеці гірників

З початку року правоохоронці викрили понад 7 тисяч випадків використання контрафактних та прострочених приладів життя – так називають саморятувальники.

У разі обвалу вони єдина можливість шахтаря дихати під землею, чекаючи на порятунок. Тобто, кожен другий гірник спускається в забій фактично приреченим. Адже прострочений прилад відкривається лише з п’ятої спроби. А під землею ці кілька секунд можуть коштувати життя.

Юрій Трофименко, заступник начальника ділянки ВТБ шахти «Золоте» ДП «Первомайськвугілля»: «Сдернуть крышку самоспасателя - что-то не получается, потом одеваем его на шею, задерживаем дыхание, расправляем мешок, нажимаем зажим, делаем два-три вдоха и начаинаем дышать, если самоспасатель нагрелся, значит он включился».

В Україні лише один завод виробляє ці прилади. Дефіцит та висока вартість породжують кримінальні оборудки. У середині дев’яностих шахти заполонили контрафактні саморятувальники. Сьогодні таких поменшало. Втім, зібрані в гаражах з рештків знайдених у смітті, ці пофарбовані коробки не мають нічого спільного з порятунком життя. Навпаки, вони смертельно небезпечні.

Олександр Попович, начальник відділу УСБУ в Луганській області: «Виходить, що саморятівники зі зміни у зміну передавалися шахтарям, при цьому використовувалися саморятівники з відпрацьованим терміном, а також використовувалися саморятівники, виготовлені в кустарних умовах, тобто без відповідних фільтрів, без мішків».

Підробка, збут і закупівля прострочених та контрафактних саморятувальників карається законом. Цього року на Луганщині одного з керівників шахти засудили до 5 років ув’язнення. Але це ситуації не виправить, бо тисячі гірників й надалі спускаються в забій без належних засобів порятунку

Источник: Портал Неполітичних Новин (http://ngo.donetsk.ua/donsociety/17931)


© 2008–2024 Профспілка працівників вугільної промисловості України

Адреса Центрального комітету Профспілки працівників вугільної промисловості України:

01042, г. Київ, бульвар Дружби Народів, 5, к. 526;
тел. (044) 528-90-29;
E-mail приймальні: prupukuiv@ukr.net