зробити стартовою додати в обране


Направления деятельности

Социально-экономическая защита

14 Травня 2019
Генеральна угода на 2019-2021 роки – спільна перемога
Сьогодні, 14 травня 2019 року, між профспілками, Урядом і роботодавцями підписано Генеральну угоду про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2019 – 2021 роки.


Цьому передувала кропітка робота і ухвалення документу є спільною перемогою соціальних партнерів, - на цьому акцентував Голова ФПУ Григорій Осовий, якому СПО об’єднань профспілок делегував право підписання Генугоди на новий строк. Слід зазначити, що невід’ємним додатком до нової Угоди став перелік неузгоджених Сторонами положень із зазначення позицій Сторін та, за яким Сторони продовжать колективні переговори., профспілками

Під час церемонії підписання Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив, що Уряд має чіткий орієнтир щодо того, якою має бути середня зарплата в Україні на 2021 рік – у доларовому еквіваленті це 620 дол. США.

«Одне з найважливіших завдань Уряду – зростання національної економіки. Ріст економіки дозволить дати нову якість життя людей через збільшення їхніх доходів. Уряд вже створив механізми, які дали можливість збільшити мінімальну зарплату в 3 рази за останні 3 роки, середню – у 2 рази. 620 дол. – абсолютно реальний показник, який допоможе збільшити мотивацію українців працювати на власну економіку», – зауважив Глава Уряду.

Окремо В.Гройсман наголосив на розвитку середнього класу в Україні.

«Для мене принципово, щоб в Україні був розвинений середній клас, до якого має належати український вчитель, лікар, робітник. У наступних роках будемо робити все, щоб виконати це завдання», – сказав Прем’єр-міністр.

У новій тристоронній Угоді робиться акцент на просуванні вітчизняного виробника на внутрішньому та зовнішньому ринках.

Зокрема, визначено спільні зобов’язання щодо створення:

- конкурентоспроможних робочих місць;

- умов для легалізації зайнятості та оплати праці;

- удосконалення системи професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, професійного навчання працівників.

Вперше в Угоді містяться окремі зобов’язання безпосередньо роботодавців, що стосуються забезпечення належного рівня охорони і умов праці, лікування та оздоровлення працівників.



Довідково:

23 серпня 2016 року було укладено тристоронню Генеральну угоду із профспілками та роботодавцями, що була покликана розпочати нову історію взаємодії щодо соціально-економічної політики держави, розвитку національної економіки та створення належних умов для праці громадян.

Зміст проекту Генеральної угоди складається з чотирьох основних блоків:

- розвиток економіки і вітчизняного виробництва, зростання продуктивної зайнятості, збереження і створення робочих місць;

- оплата праці;

- гідні умови праці та соціальний захист працюючих;

- соціальний діалог.

Крім того, до проекту Угоди включено рекомендації для сторін на галузевому, територіальному, локальному рівнях.

За матерыалам ФПУ,
Социально-экономическая защита | Направления деятельности | главная