зробити стартовою додати в обране


Направления деятельности

Социально-экономическая защита

18 Жовтня 2022
ЩО ОТРИМАЮТЬ РОБОТОДАВЦІ ТА ПРАЦІВНИКИ ІЗ ОНОВЛЕННЯМ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО КОЛДОГОВОРИ – МІНЕКОНОМІКИ
Мінекономіки відреагувало на прийняття в першому читанні проєкту Закону України «Про колективні угоди та договори».

Із цим законопроектом наймані працівники та роботодавці отримають більш сучасні та дієві інструменти для ведення соціального діалогу, захист сторін колективних угод буде посилено.

«Колективно-договірне регулювання трудових відносин в Україні потребувало суттєвого оновлення. Статистика свідчить про те, що інтерес до укладення колективних договорів в умовах чинного правового регулювання зменшується. І це є проблемою, оскільки робітники та роботодавці втрачають випробуваний та надійний інструмент діалогу. Для виправлення ситуації та наближення українського законодавства в цій сфері до європейського Уряд разом з представниками зацікавлених сторін напрацював відповідний проєкт закону. Його ухвалення відкриє нові можливості для захисту своїх інтересів працівниками та роботодавцями», - зазначила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.

Урядовий законопроект пропонує розширення суб'єктного складу сторін колективних переговорів, що дозволить залучити до соціального діалогу і новостворені профспілки. В колективних переговорах зможуть брати участь нерепрезентативні представники, які укладають галузеві угоди обмеженої дії.

На рівні підприємства, установи чи організації право на укладення колективного договору матимуть всі без винятку працівники і роботодавці, зокрема фізичні особи.

Прийнятий документ також визначає порядок застосування роботодавцем умов колективних угод у випадках, коли він зобов'язаний враховувати положення угод різного рівня (територіального, галузевого, локального тощо) та встановлює взаємозв'язок між нормами колективних угод галузевого і територіального рівня.

Окрім того, законопроект дозволяє призупиняти та зупиняти дії окремих положень колективних угод і договорів - за згодою сторін та у разі настання форс-мажорних обставин (перелік яких зазначено в договорі). Також з'явиться можливість приєднання до сторін угод і договорів нових суб'єктів.

За матеріалами ЛІГА:ЗАКОН
Социально-экономическая защита | Направления деятельности | главная