зробити стартовою додати в обране


Направления деятельности

Социально-экономическая защита

13 Листопада 2024
У ФПУ відбулась презентація дослідницьких проектів щодо повоєнної відбудови України та створення гідних умов праці
11 листопада ц.р. у Києві у Будинку профспілок відбулась презентація досліджень на тему: «Ознаки гідного робочого місця в контексті військової економіки та повоєнної відбудови» та «Промислова політика для виживання України», проведених за сприяння Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.


У реалізації зазначених проектів брали участь фахівці ФПУ, науковці, економісти, вітчизняні та міжнародні експерти.

Як зазначив Голова ФПУ Григорій Осовий, все те, що сьогодні напрацьовується у контексти повоєнної відбудови України, має бути доступним для громадськості, тому сама ідея сьогоднішньої презентації це практичні кроки на даному шляху. - Ми тісно та постійно співпрацюємо з Фондом ім. Фрідріха Еберта в Україні, - наголосив Голова ФПУ. – Перед самим початком цієї події у нас відбулась нарада з керівництвом Фонду, на якій ми підбили підсумки та визначили перспективи нашої спільної діяльності протягом наступного року.

У заході взяли участь: заступники Голови ФПУ Олександр Шубін, Євген Драп’ятий, Василь Андреєв, голова Об'єднання організацій роботодавців України (ООРУ) Анатолій Кінах, директор представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні Фелікс Гетт.

У форматі відео конференції до участі у заході підключились представники Міністерства економіки, Міністерства молоді і спорту, Державної служби зайнятості, організацій роботодавців та представники молодіжної ради ФПУ.

Темами дискусії стали: перспективи післявоєнної відбудови України, створення в Україні гідних робочих місць та сталої економіки, яка буде здатна долати будь-які виклики.

За висновками учасників заходу, відбудова країни потребує активної участі кваліфікованих працівників, і створення гідних умов праці. Вони мають стати стимулом для залученню трудового капіталу та його утримання в усіх галузях.

Понад десятиліття Україна веде боротьбу з рф за свій суверенітет і територіальну цілісність, а в лютому 2022 року ця боротьба стала екзистенційною. Окрім смертоносних нападів на цивільних і наступу на сході та півдні України, який залишає по собі лише випалену землю, Росія також атакує економічну інфраструктуру.

Існуюча в Україні економіка спроможна забезпечити лише незначну частку необхідної зброї та податкових надходжень, необхідних для фінансування оборони країни. Це поставило Україну в небезпечне становище залежності від зовнішньої підтримки примхливих західних демократій та накопичення зовнішнього боргу, який буде важко обслуговувати в довгостроковій перспективі.

Однак, як і в багатьох інших сферах, Україна здивувала світ своєю наполегливою рішучістю. Вона запустила виробництво надзвичайного різноманіття нової зброї. Українські заводи є взірцями витривалості: деяким із них довелося перенести виробництво вже вдруге після вторгнення Росії на Донбас у 2014 році, і при цьому їм вдається виходити на нові західні ринки.

На сьогодні Україні потрібна ре-індустріалізація для чого необхідно відкинути неоліберальну догму, яка протягом майже двох десятиліть виключала промислову політику з економічного інструментарію. Влада повинна визнати, що держава мусить відігравати активну роль у подоланні збоїв ринкової системи, до яких призвела війна.

У цьому контексті забезпечення гідних умов праці - один з ключових аспектів для відновлення економіки та побудови сучасної, інноваційної держави.

Робочі місця з гідними умовами праці є надзвичайно важливим фактором як для самих працівників, так і для країни загалом. Особливо, враховуючи те, що Україна перебуває в умовах воєнного стану. Для працівників це не тільки про фізичну безпеку та стабільну заробітну плату, але й про емоційний комфорт, можливості для розвитку та рівні умови для всіх. Гідні умови праці підвищують мотивацію, продуктивність та задоволеність співробітників, що допомагає знизити плинність кадрів і сприяє сталому розвитку бізнесу.

На шляху до євроінтеграції Україна має відповідати європейським стандартам праці, що включають забезпечення прав працівників, безпечні умови та соціальну відповідальність. Це сприятиме економічній стабільності та інтеграції в європейську спільноту.

Довідково:

Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні - міжнародна громадська організація, яка багато років поспіль співпрацює із соціальними партнерами України.

Фонд має на меті не лише сприяти соціальному діалогу, але й розширити суспільно-політичну дискусію щодо інтеграції України в ЄС та післявоєнного відновлення, щоб включити аспекти соціального виміру цього процесу. Європейський проєкт не є суто економічним, він також спрямований на захист основних соціальних прав. Ми прагнемо розробити пропозиції щодо поступової реформи соціальної держави, впровадження принципів гідної праці та регіонального економічного розвитку, обговорювати моделі економічного розвитку та післявоєнної реконструкції України . Фонд ім. Фрідріха Еберта використовує свою глобальну мережу, щоб збагатити українську дискусію міжнародним досвідом реформ і прикладами найкращої практики.

Джерело: Пресцентр ФПУ
Социально-экономическая защита | Направления деятельности | главная