зробити стартовою додати в обране


Архів новин

Версія для друку

19 Січня 2009
Закрытие шахты привело к критической ситуации на предприятии

В августе 2008 года приказом Министерства угольной промышленности Украины №431 ГП «Угольная компания «Шахта «Куйбышевская» (город Донецк) была переведена в категорию закрывающихся шахт.

Вслед за приказом прекратилось финансирование шахты из Госбюджета в необходимых объемах, в том числе и на ликвидацию задолженности по заработной плате. По состоянию на 12 декабря 2008 года, задолженность по заработной плате составила 5,2 миллиона гривен.

С грубым нарушением трудового законодательства на шахте проводится сокращение трудящихся. Людей лишают работы без положенных по закону компенсационных выплат.

Не решен вопрос с 4 объектами социальной сферы, находящимися на балансе шахты.

Профсоюзный комитет шахты неоднократно обращался в Министерство угольной промышленности Украины по поводу нарушений при закрытии предприятия и росту в связи с этим социальной напряженности в коллективе. Однако никаких ответных мер не последовало.

Трудовой коллектив обратился за помощью к председателю Профсоюза работников угольной промышленности Украины, народному депутату Виктору ТУРМАНОВУ.

В связи с критической ситуацией, сложившейся на шахте «Куйбышевская», Виктор ТУРМАНОВ направил депутатский запрос №07-02/ВР-п от 16 января 2009 года премьер-министру Украины Юлии ТИМОШЕНКО с просьбой предпринять действенные меры, направленные на комплексное решение вопросов, связанных с закрытием предприятия, и социальных проблем.

Шановна Юліє Володимирівно!

До мене, як народного депутата України, звернулися представники трудового колективу ДП «ВК «Шахта Куйбишевська» Донецької та Донецький міський голова Лук’янченко О.О. з приводу критичної ситуації, що склалася на підприємстві у зв’язку із невирішеністю соціальних питань при закритті цієї шахти.

Після видання у серпні 2008 року, наказу Мінвуглепрому України № 431, згідно з яким шахта Куйбишевська була віднесена до тих, що готуються до ліквідації, фінансування відповідних витрат з Держбюджету України у необхідних обсягах не здійснюється, в тому числі і на покриття заборгованості по заробітній платі робітникам промислово-виробничого персоналу. За станом на 15.12.2008 р. заборгованість із заробітної плати склала 5,2 млн. гривень.

Крім того, у 2008 році зовсім не виділялися кошти на покриття витрат за спожиту електроенергію і питну воду. Внаслідок чого, з квітня 2008 року була обмежена подача електроенергії до екологічної броні, і з 29 травня 2008 року повністю припинена подача питної води. Заборгованість за спожиту електроенергію в 2008 році склала 6,1 млн. грн., за питну воду – 237 тис. гривень.

Шахті не виділено також 850 тис. грн., необхідних для усунення технічних недоліків стаціонарного обладнання. В результаті гірничотехнічною інспекцією нині заборонена експлуатація скіпового, клітєвого й західного вентиляційного стволів ДП «ВК «шахта «Куйбишевська» і з 11 вересня 2008 року командиром ОВГСЗ відмінено узгодження плану ліквідації аварій цього підприємства. У зв’язку з забороною спуску обслуговуючого персоналу в шахту і припиненням відкачки води почався приплив води у виробки прилеглих шахт: «Лідієвка», «Жовтнева», ім. Скочинського, які технічно не готові приймати цю воду. І це може визвати вкрай важкі негативні техногенні наслідки у великих масштабах.

Значні порушення вимог чинного трудового Законодавства України мають місце при проведенні скорочення чисельності працівників даного підприємства. Так, 26 грудня 208 року 82 особи були звільнені без виплати сум, належних працівникам при звільненні. Крім того, найближчим часом планується подальше скорочення близько 400 працівників, для повного розрахунку з якими кошти у шахти відсутні.

Вважаю, що прийняті Міністерством вугільної промисловості України рішення щодо припинення робіт і звільнення людей суперечать Гірничому Закону і Порядку ліквідації збиткових вугледобувних і вуглепереробних підприємств, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.1997 р. № 939. Проблемними також є питання, пов’язані з 4 об’єктами соціальної сфери, що перебувають на балансі шахти. Невизначеність по цих об’єктах тільки збільшує соціальну напругу і так вже доведеного до крайності колективу.

Прошу Вас, Юліє Володимирівно, враховуючи вищевикладене та критичний стан справ і соціальну напруженість в колективі шахти «Куйбишевська», вжити дієві заходи направлені на комплексне вирішення питань, пов’язаних із закриттям підприємства та соціальних проблем.

По результатах вжитих заходів прошу поінформувати мене та Донецького міського голову Лук’янченка О.О.

З повагою
Народний депутат України В.Турманов


(Репортаж с шахты «Куйбышевская» читайте в ближайшем номере газеты «ШахтерУкраины»)