Архів новин
О намерении широко внедрить на шахтах Украины «повременно-премиальную систему оплаты труда с установлением нормированных заданий» и предпринятых для этого действиях мы подробно рассказывали на нашем сайте в течение второй половины прошедшего года. ЦК профсоюза работников угольной промышленности Украины на основе результатов «опробования» новой системы на семи шахтах Минуглепрома отметил, что нельзя считать экспериментом сравнение «на бумаге» двух вариантов начисления зарплаты – по действующему Положению и по новому, а фактическую оплату в конце месяца производить не по-новому, а в прежнем порядке.
С учетом этого замечания ЦК Укруглепрофсоюза Минуглепромом был подготовлен приказ от 29.01.2009 № 20 о проведении эксперимента с применением «новой» системы оплаты труда. При согласовании данного документа профсоюз потребовал, чтобы количество объектов и сами объекты, где будет проходить эксперимент, определяли руководитель ГП по согласованию с профсоюзами, заключившими колдоговор по данному ГП; а также, чтобы были определены базовые показатели, на улучшение которых направлен эксперимент. Кроме того, ЦК профсоюза предложил, чтобы в эксперименте, в первую очередь, участвовали те предприятия, где до этого проводилась «опытная примерка». Указанные замечания в основном были учтены. Ниже Вы можете ознакомиться с полным текстом приказа.
МІНІСТЕРСТВО ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
(Мінвуглепром)
НАКАЗ
“29” січня 2009, м. Київ, № 20
Про проведення експерименту щодо впровадження на шахтах почасово- преміальної системи оплати праці з встановленням нормованих завдань
З метою забезпечення виконання пункту 12 доручення Прем’єр-міністра України Тимошенко Ю.В. від 04.07.2008 №125 та на виконання пункту 5 Умов оплати праці Галузевої угоди між Міністерством вугільної промисловості України, іншими державними органами, власниками (об'єднаннями власників), що діють у вугільній галузі, і всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості
НАКАЗУЮ:
1. З лютого 2009 року розпочати підготовчу роботу та з квітня 2009 року провести протягом чотирьох місяців на державних підприємствах з видобування вугілля «Добропіллявугілля», «Красноармійськвугілля», «Ровенькиантрацит» та «Львіввугілля» галузевий експеримент з впровадження на шахтах почасово-преміальної системи оплати праці з встановленням нормованих завдань. Конкретну кількість та шахти, де буде проводитися експеримент, визначає керівник ДП за обов’язковим погодженням з профспілками, з якими укладено колективний договір на цьому ДП.
2. Для контролю та методологічної допомоги при проведенні експерименту створити комісію (далі - Комісія) у складі:
Офіцеров С.П. | перший заступник Міністра - голова Комісії; |
Корзун А.В. | заступник Міністра; |
Ященко Ю.П. | заступник Міністра; |
Акімочкін А.В. | перший заступник Голови Незалежної профспілки гірників України (за згодою) |
Гузенко В.М. | директор Донецького центру організації праці; |
Задорожний В.В. | заступник директора Департаменту фінансово-економічних питань – начальник відділу формування політики і контролю оплати праці; |
Лесик Л.С. | начальник Управління бухгалтерського обліку, звітності та бюджетного фінансування; |
Маландін М.О. | завідувач відділом соціально-економічної і аналітичної роботи ЦК профспілки працівників вугільної промисловості України (за згодою); |
Марушкевич І.М. | директор Департаменту фінансово-економічних питань; |
3. Генеральним директорам державних підприємств з видобутку вугілля «Добропіллявугілля» Панібратченку В.Ф. та «Львіввугілля» Гарбузюку В.Л., в.о. генерального директора ДП «Ровенькиантрацит» Зюкову Ю.Є. та ДП «Красноармійськвугілля» Фічову В.В.:
3.1. Забезпечити в установлені терміни проведення експерименту з впровадження на шахтах почасово-преміальної системи оплати праці з встановленням нормованих завдань згідно з Положенням про проведення експериментів з організації та оплати праці у вугільній промисловості України (додаток 35 розділу 9 до Умов оплати праці Галузевої угоди), для чого:
- провести на підприємстві необхідну роз’яснювальну роботу;
- організувати навчання працівників, що беруть участь в експерименті;
- видати по державному підприємству наказ, яким затвердити план і чинні на період експерименту організаційно-методичні і нормативні матеріали та призначити відповідальних виконавців;
- довести до всіх працівників за два місяці до початку експерименту наказ про його проведення;
- передбачити наказом умови матеріального заохочення працівників, які безпосередньо беруть участь у проведенні експерименту.
3.2. Відповідно до пункту 3.8 Положення про проведення експериментів з організації та оплати праці у вугільній промисловості України (додаток 35 розділу 9 до Умов оплати праці Галузевої угоди) зафіксувати базові показники, на покращення яких спрямовано експеримент, а саме: продуктивність праці та заробітна плата по дільницях та шахті в цілому.
3.3. Під час проведення експерименту оплату праці працівникам шахт, які приймають участь в експерименті, проводити згідно з Положенням про почасово-преміальну систему оплати праці з встановленням нормованих завдань (додаток 34 розділу 9 до Умов оплати праці Галузевої угоди).
3.4. Організувати поточний аналіз ходу експерименту, щомісячне надання Комісії підсумків експерименту до 10 числа наступного за звітним місяця та розробку пропозицій щодо необхідних доповнень та змін до «Положення про почасово-преміальну систему оплати праці з встановленням нормованих завдань» і надання їх Комісії Мінвуглепрому.
4. Комісії щомісяця до 15 числа розглядати та узагальнювати надані державними підприємствами підсумки цього експерименту та подавати мені на розгляд.
5. Голові Комісії до 20.08.2009 р. надати мені на розгляд підсумки експерименту з впровадження на шахтах почасово-преміальної системи оплати праці з встановленням нормованих завдань.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Ященка Ю.П.
Міністр В.Полтавець