Архів новин
Як повідомляє прес-служба Львівської територіальної організації Профспілки працівників вугільної промисловості України, на відкритому VII Пленумі Львівського теркому ППВПУ було розглянуто виконання Колективного договору за 2008 рік, зміни і доповнення до нього, ситуація в галузі та інші питання. В його роботі прийняли участь генеральний директор ДП «Львіввугілля» Володимир Гарбузюк з керівниками відділів та служб, міський голова міста Червонограда Ігор Чудійович, директори та головні бухгалтери шахт, голови первинних профспілкових організацій, представники ЗМІ.
Присутні заслухали акт перевірки виконання Колдоговору між адміністрацією ДП «Львіввугілля» та Львівською територіальною організацією Укрвуглепрофспілки і Регіональним об’єднанням НПГУ.
Генеральний директор Володимир Гарбузюк у звіті детально проаналізував невиконані пункти Колдоговору, дав обґрунтовані відповіді на запитання.
Голова Львівської територіальної організації профспілки Олег Турчин у своєму виступі висвітив роботу профспілки протягом 2008 року, зупинився також на проблемах, які потрібно вирішувати у поточному році.
Завдяки настійним вимогам профспілки торік тарифні ставки та посадові оклади гірників підвищувалися чотири рази - із 515 грн. у січні до 605 грн. у грудні, і це у період незбалансованості вугільної галузі, незадовільної роботи центральної збагачувальної фабрики, важливої ланки у виробничому ланцюжку роботи ДП «Львіввугілля». Працівникам теркому вдалося зняти незаконний арешт виконавчої служби та розблокувати 2,4 млн. грн. обов’язкових відрахувань підприємств до Пенсійного фонду. Звернення до Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко допомогло ліквідувати заборгованість по заробітній платі в кінці року. На запрошення теркому зустрітися з профактивом шахтарів відгукнувся Голова Львівського ОДА Микола Кміть. Він відвідав шахту «Червоноградська», а після спуску у підземку провів нараду з гірниками.
На жаль, в 2008 році на відокремлених підрозділах ДП «Львіввугілля» сталося 194 нещасні випадки (на 41 випадок менше ніж у минулому році), з них смертельні – 4 (більше на 1 випадок). На фінансування заходів за програмою підвищення безпеки праці на вуглевидобувних підприємствах витрачено 17 млн. 936,5 тис. грн.
Щодо виділення коштів на придбання необхідних засобів індивідуального та колективного захисту шахтарів (від реалізації вугільної продукції показник повинен складати 3%), то в цілому по ДП «Львіввугілля» ці норми дотримані, але по окремих шахтах вони занижені. Напружена ситуація зі спецівками та гумовими чоботами, в той час як натільної білизни, рукавиць та ватяних курток є доволі.
Олег Турчин доповів, що за звітний період відпочило 2158 працівників. В оздоровчо-лікувальному комплексі «Ровесник» оздоровлено 323 дитини. На обласній спартакіаді серед галузевих обкомів профспілок Львівщини команда ДП «Львіввугілля» посіла перше місце, на Всеукраїнській спартакіаді серед колективів фізкультури західного регіону (8 областей) - друге місце, на спартакіаді з десяти видів спорту серед колективів вугільних підприємств перше місце зайняла команда шахти «Відродження», друге – «Межирічанська».
Профспілковими комітетами були проведені культурно-виховні заходи з нагоди професійного свята, різдвяних та новорічних свят, відвідування театральних вистав та концертів, на які витрачено 988,7 тис. грн.
Олег Турчин також відзначив, що протягом минулого року теркомом було направлено 25 листів, телеграм, звернень до керівництва області, міністерства, уряду з ціллю захисту соціально-економічних прав спілчан і всіх шахтарів регіону.
Цього року в декілька раз зменшилось бюджетне фінансування вугільної галузі. Але Профспілка вугільників не може дозволити знизити життєвий рівень шахтарів, тому й планувалося провести 25 березня у Києві акцію протесту. У ході Пленуму було повідомлено, що дата акції протесту відтерміновується і рішення щодо неї буде прийнято 23 квітня на Всеукраїнській нараді голів профкомів в залежності від дій уряду та Мінвуглепром по виконанню вимог Укрвуглепрофспілки.
Завдання перед профспілковими активістами шахт поставлені у відповідності до серйозності ситуації, яка склалася сьогодні на виробництві в умовах економічно-фінансової кризи. Про це свідчили і виступи голів профорганізацій вугільних підприємств.
Актуальним залишається захист прав і соціальних гарантій працівників, особливо в процесі закриття шахти «Візейської». Тому з тривогою звучав виступ голови первинної профорганізації Василя Шейделя. Профспілковий лідер шахти «Червоноградська» Павло Євтушок звернувся до присутніх з вимогою допомогти відмінити проведення «затяжного» експерименту щодо почасової оплати праці гірників, який унеможливлюється відсутністю необхідного матеріально-технічного забезпечення роботи шахтарів, поки що все зводиться до паперової тяганини. Голови профорганізацій шахт Сергій Ткач («Межирічанська»), Ярослав Стельмащук («Відродження»), Володимир Макарчук («Лісова») підняли ряд болючих проблем, що стосувалися виробництва, захисту прав та відпочинку шахтарів.
Пленум схвалив проект змін та доповнень до колективного договору стосовно питань нормування і охорони праці, сфери соціальних гарантій, трудових відносин та відпочинку працівників. Рішення щодо внесення цих змін буде прийняте на конференції трудового колективу ДП “Львіввугілля”, запорукою чого став даний Пленум територіальної організації Укрвуглепрофспілки.