зробити стартовою додати в обране


Архів новин

Версія для друку

9 Жовтня 2020
Міненерго про реформування вугільної галузі. Чотири головні причини
Міністерство енергетики підготувало проект Концепції реформування вугільної галузі. Реформа охоплює чотири області України: Донецьку, Луганську, Волинську і Львівську та понад 35 тисяч співробітників галузі.

Потреба реформи обумовлена поточним станом справ, який щороку погіршується і зумовлений чотирма головними факторами.

1) Щороку зменшується видобуток та реалізація вугілля шахтами державного значення. З 2015 рік по 2020 рік цей показник впав майже вдвічі: з 1600 тис. тонн до 800 тис. тонн.

2) Щороку скорочується кількість працівників державного вугледобувного сектору. З 2015 року по 2020 рік їх кількість скоротилася з близько 55 тис. осіб до 35 тис. осіб.

3) Щороку собівартість видобутку вугілля зростає, тому держава змушена дотувати збиткову діяльність галузі.

4) Хронічні борги вугледобувних підприємств.

Завдяки реформуванню вугільної галузі має бути вирішено такі проблеми: збитковість державних вугледобувних підприємств, відсутність постійного та планового збуту держшахт, відсутність сталого забезпечення потреб «Центренерго» вугіллям українського походження.

Реформа є одним із аспектів більш широкого процесу трансформації вугільних регіонів, найголовнішим завданням якого, окрім покращення економічних показників, є соціальна адаптація гірників до нових умов.

«Головне завдання – запустити реконверсію регіонів та забезпечити справедливу трансформацію, аби кожен співробітник вугільної галузі міг адаптуватися та, у раз необхідності, перекваліфікуватися. Також разом із профільними органами влади розглядатимемо можливість посиленого соціального захисту для гірників», – зазначила в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець.

Крім того, одна із цілей реформи вугільної галузі – це поступове зниження використання викопного палива. Це є ключовою умовою для впровадження Європейського зеленого курсу, до якого планує доєднатися Україна.

З-поміж декількох варіантів реформування Міністерство визначило пріоритетним спосіб поєднання процесу приватизації та процесу інтеграції державних шахт до ПАТ «Центренерго». Такий шлях включає в себе розподіл шахт на три групи. Перша група – шахти, що підлягають інтеграції з ПАТ «Центренерго» і є його ресурсною базою. Друга – шахти подвійного призначення, збут яких не обмежується виключно тепловими генераціями. Третя група шахт – такі, що будуть пропонуватися до приватизації не лише як вугледобувні підприємства, а й як цілісні майнові комплекси, які можна використовувати для іншої господарської діяльності.

По матеріалах Міенерго України