зробити стартовою додати в обране


Архів новин

Версія для друку

18 Січня 2021
Встановлення граничної ціни на газ знизить його вартість для населення в середньому на 30%, — Прем’єр-міністр
Як відомо, з 11 січня поточного року регіонами України прокотилася хвиля протестів з вимогою зупинити підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги та природний газ. Люди перекривали автомобільні дороги,пікетували адміністративні будівлі та облгази.

На адресу Президента України, Кабінету Міністрів України , Прем’єр-міністра України були скеровані багаточисельні звернення від членських організацій Федерації профспілок України. У своїх зверненнях профспілки наголошують - державна цінова політка в енергетичному секторі має бути узгоджена з політикою у сфері доходів та оплатою праці. Не можна перекладати на населення проблеми економіки та господарювання в країні, які мають розв’язувати урядовці.

Укрвуглепрофспілка направила відповідні звернення і, зокрема:
- Покровсько-Мирноградська територіальна організація Профспілки направила звернення до Президента України, в якому висловила обурення такими рішеннями влади та вимагає негайно втрутитися та врегулювати питання тарифів на електроенергію та газ як для населення так й для підприємств державної форми власності;
- Торецька територіальна організація Профспілка також розглянула дане питання на засіданні Президії теркому і прийняла рішення про збір підписів під зверненням до органів державної влади .

Сьогодні, за дорученням Президента України, Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні Уряду ухвалив рішення, яким встановлюється гранична ціна на газ на рівні 6,99 грн за кубометр. Як зауважив очільник Уряду, така ціна діятиме до завершення опалювального сезону або до завершення карантину.

Рішення Уряду про встановлення граничної ціни на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 грн за кубометр знизить його вартість для населення в середньому на 30%. При цьому для частини українців це зменшення становитиме майже 40%.

«У зимові місяці тих років платіжки в середньому становили 2,5-3 тисячі гривень. Або 75% від тодішньої мінімальної зарплати. Встановлена нами ціна буде на рівні 6,99 грн/куб. Це означає, що за споживання середня платіжка буде десь на 500 грн меншою і становитиме приблизно 40% від сьогоднішньої мінімальної зарплати», — зазначив Прем’єр-міністр.

Глава Уряду також наголосив, що рішення про встановлення граничної ціни на газ не означає, що Уряд відмовляється від розвитку ринку газу в Україні. За його словами, без втручання в ситуацію вже у лютому кубометр газу міг би здорожчати до 12 грн.

«В умовах недосконалої конкуренції, монополізації ринку таке рішення є необхідним, аби збалансувати та спрямувати ринок на шлях розвитку, а не консервації монополій», — сказав Денис Шмигаль.

Як відзначив Прем’єр-міністр, ринок газу є незворотним кроком, оскільки він покладає кінець монополізму та дає можливість людям обирати свого газопостачальника, щоб отримувати кращу ціну, послуги та сервіс.

Крім того, Денис Шмигаль повідомив, що надалі Уряд зобов’яже усі газопостачальні компанії представити свої річні продукти для населення, щоб люди змогли підписати річний контракт і заздалегідь розуміти ціни у платіжках.

«Це дасть можливість всім і заощадити в зимові місяці, і спланувати власний бюджет, і отримати найвигіднішу ціну на газ. Це європейський підхід, який діє в абсолютно усіх цивілізованих та розвинених країнах. І ми, попри тиск окремих спекулянтів та політиканів, також будемо рухатися цим шляхом», — підкреслив очільник Уряду.

Прем’єр-міністр також наголосив, що ті громадяни, які наразі мають річні контракти нижче за 6,99 грн/кубометр залишаться з цінами, зазначеними в контрактах.

Водночас люди із соціально вразливих груп, за словами Дениса Шмигаля, продовжать отримувати субсидії в повному обсязі.

За матеріалами Урядового порталу.