зробити стартовою додати в обране


Архів новин

Версія для друку

12 Жовтня 2009
Федерація профспілок України звернулася до Президента України, Прем'єр-міністра, народних депутатів з вимогою невідкладно повернути народові справедливі державні соціальні стандарти і гарантії
За ініціативи Організації Об'єднаних Націй світ щороку 17 жовтня відзначає Міжнародний день боротьби з бідністю. У 2000 році під час Саміту тисячоліття Україна, як і більшість країн світу, схвалила Декларацію тисячоліття, якою визначено головне завдання - до 2015 року вдвічі скоротити частку людей, які живуть в умовах надзвичайної бідності. Президентом України схвалено Стратегію подолання бідності, Уряд щороку затверджує відповідні заходи.

На жаль, від кількості ухвалених документів життя людей не стало кращим. Як і раніше, лише за офіційними даними у злиднях живе кожен четвертий українець.

Життєвий рівень різко погіршився протягом останнього року. Дорожчають хліб, цукор, продовольчі та інші життєво необхідні товари, безмірно і безконтрольно підвищуються житлово-комунальні тарифи. Росте безробіття і неповна зайнятість. А нещодавньою спробою без будь-яких економічних підстав підвищити до кінця 2010 року ціни на газ у 2,5 раза влада зробила ще один крок до поширення масштабної бідності в Україні.

При цьому Кабінет Міністрів України, підпорядковані йому органи виконавчої влади разом з парламентом відверто демонструють цинічне ігнорування законного права людини на достатній життєвий рівень та захист від бідності, вимог закону про встановлення об'єктивно розрахованого прожиткового мінімуму і гарантування на його рівні мінімальної заробітної плати та пенсії.

До злиденного стану доведено майже півмільйона працівників, які по 8-15 місяців сумлінно ходять на роботу і не отримують ані копійки заробітної плати. Протягом року заборгованість із заробітної плати зросла удвічі - до 1,6 мільярда гривень. Ще три мільйони працюючих в Україні отримують заробітну плату, нижчу від прожиткового мінімуму.

У 2009 році стався безпрецедентний випадок - вперше з 2004 року 8 мільйонів пенсіонерів знову стали офіційно бідними, оскільки через штучно зменшений до 498 гривень прожитковий мінімум їхні пенсії стали нижчими від межі бідності, яка становить 778 гривень.

Професійні спілки розцінюють такий стан як цілковитий провал Стратегії подолання бідності, яка затверджена Президентом і мала б виконуватися Урядом України.

Жодні посилання на кризу не витримують критики. Банки, бізнес, за підтримки держави, не згаяли шансу розбагатіти навіть на кризі за рахунок зубожіння працюючих людей.

Така антисоціальна політика проводиться під тиском міжнародних фінансових установ, зокрема - Міжнародного валютного фонду, який продовжує наполягати на подальшому звуженні соціальних гарантій, зарплат, підвищенні цін на газ та житлово-комунальні послуги.

Президія ФПУ підтримує позицію Міжнародної Конфедерації Профспілок, членом якої є Федерація профспілок України, спрямовану проти прагнення Світового банку та інших фінансових структур поліпшити ведення бізнесу за рахунок ослаблення системи соціального захисту.

Федерація профспілок України звернулася до Президента України, Прем'єр-міністра України, народних депутатів України з вимогою невідкладно повернути народові справедливі державні соціальні стандарти і гарантії, затвердити об'єктивно розраховані і проіндексовані на зростання цін прожитковий мінімум, мінімальну заробітну плату, забезпечити їх у Державному бюджеті України, починаючи з 2009 року. Система соціального захисту має повністю компенсувати людям втрати від подорожчання вартості життя.

Профспілки вимагають від роботодавців виконати свій законний обов'язок - своєчасно і гідно оплатити кожному за виконану роботу. Якщо ви - патріоти України, зрозумійте - не може бути сильної економіки і багатого бізнесу з бідними працівниками.

Президія ФПУ також звернулася до профспілкових організацій усіх рівнів провести протягом жовтня і, зокрема, 17 жовтня, в Міжнародний день боротьби з бідністю, колективні протестні акції, висунути вимоги до роботодавців, місцевих органів влади, місцевих рад про повернення боргів із заробітної плати, безумовне виконання колективних договорів, підвищення заробітної плати.