зробити стартовою додати в обране


Архів новин

Версія для друку

2 Вересня 2010
Зробити все, аби зберегти шахту
Засідання профспілкового комітету шахти «Межирічанська» ДП «Львіввугілля» напередодні Дня шахтаря розпочалося не на мажорній ноті. Як повідомляє Пресс-служба Львівської територіальної організації Профспілки працівників вугільної промисловості України , шахтарі були стурбовані повідомленням на офіційному сайті Мінвуглепрому про те, що згідно програми реформування вугільної галузі, у їхньому регіоні найближчим часом планується закриття шести шахт, в тому числі «Межирічанської».

На думку членів профкому таке бездумне рішення призведе до того, що без роботи залишаться 7 тисяч шахтарів, а їх сім’ї - це близько 20 тисяч осіб - без засобів існування. Регіон перетвориться в мертву зону, а людей очікують соціальні потрясіння. Кому потрібні такі реформи?

Шахтарі і їх актив – профспілкові лідери, не можуть допустити навіть думки, що завтра робітники шахти можуть опинитися на вулиці. Гіркий досвід закриття шахт «Бендюзька», «Візейська» - життєвий приклад болісного процесу і з браком коштів на закриття, і з труднощами нового працевлаштування робітників.

Межирічанці налаштовані до останнього тримати оборону рідного підприємства і захищати перспективу його роботи щонайменше ще на десять-п'ятнадцять років.

Боляче було говорити напередодні Дня Шахтаря й про те , що безнадійно очікували шахтарі хоча б до свята підвищення тарифних ставок та посадових окладів згідно діючого законодавства .

- Постанови президії ЦК Укрвуглепрофспілки не виконуються, не виконується закон «Про підвищення престижності шахтарської праці», не надісланий з цього приводу відкритий лист президентові України , - говорить голова профкому шахти Сергій Ткач. - Зарплата гірників на сьогоднішній день не відповідає самим елементарним життєвим потребам. Всі бачать і знають, з якою неймовірною швидкістю йде підняття цін на всі види комунальних послуг, на продукти. «Смішним» для шахтарів залишається і питання із субсидіями. Гірникам з їх рівнем зарплати субсидій не бачити, розплачуватись за всі види послуг доведеться в повному розмірі. Що залишиться на прожиття ? – мізерний залишок від зарплати.

Але все ж таки шахтарі надіються, що уряд не допустить непродуманих кроків, не зруйнує те, що напрацьовувалось десятиліттями, сформує програму розвитку економічного потенціалу регіону.