зробити стартовою додати в обране


Архів новин

Версія для друку

29 Вересня 2010
Позиція профспілок щодо нового проекту Податкового кодексу України
30 вересня протягом дня у випусках новин на телеканалі «UBС» під рубрикою «Особистий капітал» дивіться телесюжет про круглий стіл на тему: "Податковий кодекс України: союзник чи ворог для праці та капіталу?", що проходив 28 вересня ц.р.

Як повідомляє Департамент апарату ФПУ з питань економічного захисту, проведення заходу ініціювала Федерація профспілок України з метою обговорення основних засад проекту Податкового кодексу України та привернення уваги широкої громадськості до найбільш важливих пропозицій профспілок у цьому документі.

У дискусії, що відбувалася під головуванням заступника Голови ФПУ Сергія Кондрюка, взяли участь представники Міністерства фінансів України, Державної податкової адміністрації України, всеукраїнських профспілок, що входять до складу ФПУ, та інших громадських організацій.

Позицію Федерації щодо проекту Податкового кодексу оприлюднив заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк. У своєму виступі він зокрема зазначив, що Україна за Конституцією (стаття 1) є соціальною державою. ФПУ наполягає на необхідності проведення в Україні соціально орієнтованої податкової реформи, спрямованої на формування податкової системи, яка сприятиме підвищенню конкурентоспроможності національної економіки, забезпечить стале економічне зростання на інноваційно-інвестиційній основі за умови збільшення сукупних податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів, проведення збалансованої бюджетної політики на середньо- і довгострокову перспективу задля формування фінансових ресурсів, достатніх для забезпечення конституційних прав і гарантій громадян та подальше зростання їх добробуту.

У концептуальних пропозиціях ФПУ до проекту Податкового кодексу України зазначається, що серед найважливіших питань реформування податкової системи, на переконання фахівців ФПУ, залишаються наступні: зміщення акцентів в оподаткуванні трудових доходів фізичних осіб шляхом забезпечення оподаткування заробітної плати за ставками нижчими ніж інші доходи (дивіденди, проценти по депозитним вкладам, прибутки від оренди та продажу майна тощо); запровадження диференціації в оподаткуванні доходів громадян шляхом встановлення неоподатковуваного мінімуму доходів громадян на рівні прожиткового мінімуму для працездатної особи для всіх категорій громадян з одночасним збільшенням єдиної ставки податку з 15% до 17%; стимулююче зниження податкового навантаження для виробництва суспільно значущих товарів і послуг та ін.

У підсумку дискусії було прийнято рішення про підтримку існуючої редакції Податкового кодексу України та рекомендовано винести цей документ з урахуванням пропозицій профспілок на розгляд до Верховної Ради України.