Архів новин
Керівництво ДП «Львіввугілля» та шахти «Степова» не приділяє питанням охорони праці і промислової безпеки, зокрема пилогазового режиму та протипожежного захисту, належної уваги. Про це ZAXID.NET повідомила прес-служба територіального управління Держгірпромнагляду по Львівській області.
З 15 до 17 липня Червоноградська державна гірничотехнічна інспекція провела позапланову перевірку стану охорони праці і промислової безпеки на шахті «Степова» ДП «Львіввугілля». Перевіркою були охоплені всі гірничі виробки центрального блоку шахтного поля пласта n7н «Сокальський» (зокрема лави №115 і №116, підготовчі вибої 119 і 118 конвеєрних штреків, виробки дільниці конвеєрного транспорту). Також перевірили технічну документацію дільниці вентиляції і техніки безпеки (ВТБ), план ліквідації аварій і протипожежний захист шахти. Всього було проведено 6 маршрутних обстежень, під час яких виявлено 121 порушення правил безпеки та інших нормативно-правових актів охорони праці і промислової безпеки.
В результаті перевірки три рази зупинялося ведення робіт на окремих виробничих об’єктах шахти, 9 посадових осіб було притягнуто до відповідальності, в т.ч. до адміністративної відповідальності - чотири посадових особи шахти.
Зокрема основними порушеннями були: перевищення допустимої концентрації газу метану, порушення паспорту кріплення і вибухобезпеки обладнання, тиск води в пожежно-зрошувальному трубопроводі на 118 бортовому і 116 бортовому штреках не відповідає мінімально-допустимій нормі, через відсутність на шахті відповідного обладнання не ведеться контроль стану пожежно-зрошувального трубопроводу, шахта не забезпечена вогнегасниками, не виконуються в повному обсязі заходи з протипожежного захисту, не проведена перевірка стійкості провітрювання на 118 бортовому штреку, технічний стан конвеєра 1Л-1000 на головному західному конвеєрному квершлагу не забезпечує безпечну його експлуатацію, на стрічкових конвеєрах головного західного конвеєрного квершлагу та 116 бортового штреку установки автоматичного пожежегасіння знаходяться в несправному стані, не працездатне механічне блокування одночасного відкривання дверей вентиляційних шлюзів на головному західному відкотному квершлагу і заїзді на 116 бортовий штрек, що становить загрозу порушення системи вентиляції цілого блоку шахти, результати контрольних замірів кількості повітря для провітрювання гірничих виробок суттєво різняться від аналогічних замірів, проведених працівниками шахти, кріплення сполучень лави №115 (саме тут сталася пожежа) з виїмковими штреками виконане з порушеннями паспорту кріплення.
Під час перевірки 119 конвеєрного штреку було виявлене навмисне втручання в заводську конструкцію приладів ШІ-11 з боку працівників шахти з метою фальсифікації показників цих приладів під час замірів концентрації газу метану в шахтній атмосфері. Перед спуском в шахту членам комісії були видані прилади ШІ-11, в яких отвори трубок телескопічної антени були перекриті сторонніми предметами, через що унеможливлювався відбір проб повітря під покрівлею гірничої виробки, де зосереджується завдяки своїм фізичним властивостям в вибухонебезпечних концентраціях газ метан.
Так, наприклад, фальсифікований показник вмісту метану складав 0,8% метану (тобто в межах норми - до 2,0%), а показник контрольного аналогічного приладу дорівнював більше 5,0%, що є в кілька разів вище допустимої норми і є реальною загрозою життю всіх працюючих в шахті людей.
Слід зауважити, що керівництво шахти відмовлялося приймати акт перевірки та розпорядження про зупинку робіт, які велись з грубими порушеннями техніки безпеки.
На підставі результатів перевірки можна зробити висновок, що керівництво ДП «Львіввугілля» та ВП «Шахта «Степова» не приділяє питанням охорони праці і промислової безпеки, зокрема пилогазового режиму та протипожежного захисту, належної уваги.
Нагадаємо, 2 квітня у тупиковій частині прилеглого до лави 115 конвеєрного штреку пласта «Сокальський», на дільниці з видобутку вугілля №4 сталася пожежа. На момент аварії в шахті перебувало 92 людини, потерпілих - немає. Однак, 15 квітня на шахті отруїлося рудниковим газом п’ятеро ліквідаторів аварії. Зазначимо, що пожежа на шахті «Степовій» сталася через порушення техніки безпеки і застарілого обладнання, яке повинне було викачувати з шахти на поверхню вибухонебезпечний пил від вугілля.