зробити стартовою додати в обране


Архів новин

Версія для друку

11 Квітня 2016
Представницька нарада в Профспілці вугільників
Сьогодні у Львівській територіальній організації Профспілки працівників вугільної промисловості України відбулася нарада за участі першого заступника голови Львівської облдержадміністрації Ростислава Замлинського, директора департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження ЛОДА Михайла Мельника, в.о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Андрія Дяченка, голови Профспілки працівників вугільної промисловості України Віктора Турманова.

Лідер потужної вугільної Профспілки здійснює робочу поїздку по регіонах, у рамках якої сьогодні завітав на Львівщину, де діє одне із найбільших державних вугільних підприємств – «Львіввугілля». Перед представниками шахт і підприємств Віктор Турманов детально відзвітував про конкретні кроки Профспілки, співпрацю з народними депутатами, головою Верховної Ради України Володимиром Гройсманом, завдяки яким і вдалося домогтися прийняття закону про зміни в Держбюджет-2016 на користь гірників. Зокрема, досягнуто головної мети – знову після тривалої перерви внесено у Держбюджет статтю про дотацію на компенсацію різниці собівартості у розмірі 250 млн грн, хоча, щоб повністю збалансувати галузь
потрібно близько 1,4 млрд грн.

В роботі наради взяли участь голова Львівської територіальної організації Профспілки вугільників Олег Турчин, голови первинок шахт та допоміжних підприємств ДП «Львіввугілля».

Ростислав Замлинський чітко окреслив позицію ЛОДА щодо вугільної галузі регіону: у програмі стратегічного розвитку області серед пріоритетних цілей – розвиток гірничої галузі та модернізація шахт. Своєчасна виплата зарплати гірникам, робота шахт, реалізація вугілля на електростанції, робота збагачувальної фабрики – на постійному контролі голови Львівської ОДА Олега Синютки. У галузь потрібно залучати інвестиції. ЛОДА готова надати гарантії для інвесторів, що матимуть намір інвестувати у конкретні підприємства, а приватизація шахт – не на часі. Зараз Львівській облдержадміністрації разом з відповідними службами ДП «Львіввугілля» потрібно розробити на базі одного з вугільних підприємств держінвестпроект. Голова Львівської ОДА та спеціалісти готові всіляко сприяти розвитку ДП «Львіввугілля», тому Ростислав Теодозійович запропонував найближчим часом організувати у Львові виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки та Комітету з питань бюджету, на якому буде можливість безпосередньо розглянути необхідність виділення коштів на модернізацію шахт, від чого виграє увесь регіон. У Червонограді перший заступник голови ЛОДА запропонував провести виїзну нараду з представниками Держпраці. Посадовець, відповідаючи на питання представників профспілок, розповів про перспективи реалізації побудови шахти «Любельська», запланований цього року ремонт місцевих доріг Червоноград – Сокаль та Червоноград – Радехів як необхідну умову функціонування інфраструктури області тощо.

Перший керівник ДП «Львіввугілля» Андрій Дяченко, у свою чергу, зазначив, що роботу держпідприємства стабілізовано. Найбільші проблеми на сьогодні – нестабільна ситуація з відвантаженням на електростанції ДТЕК та гостра потреба в коштах та гірничошахтне обладнання. Серед позитиву: відсутність заборгованості і підняття ставок і тарифів трудовому колективу, нарешті збалансована робота збагачувальної фабрики ПАТ «Львівська вугільна компанія», яка працює двома лініями, готова приймати на переробку великий обсяг вугілля та видавати на добу 3,5-4 тис тонн концентрату; напрацьовані активи – 21,7 млн грн.

Андрій Павлович подякував Віктору Турманову та Ростиславу Замлинському за співпрацю, відзначив стратегічну важливість виділення держпідтримки та те, що вдалося залучити до розв’язання проблем вугільників Львівщини депутатів місцевих рад, міського голову Червонограда, голову Сокальського району, голову ЛОДА, Львівську облраду, народних депутатів, голову Верховної Ради України. Повсякчас лобіюють вугільні питання й профспілки.

- Гірники – патріоти свого регіону, патріоти України, тому працюють на максимумі можливостей і сподіваються на допомогу держави, щоб стратегічна галузь могла й надалі забезпечувати енергетичну безпеку України та розвивати Львівщину, – наголосив Андрій Дяченко.

Пресс-служба ГП "Львовуголь"