зробити стартовою додати в обране


Направления деятельности

Охрана труда, здоровья и экологии

1 Листопада 2024
Внесено зміни до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці
Наказом Міністерства економіки України від 29.08.2024 № 22778 «Про затвердження Змін у додаток 4 до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 13.09.2024 за № 1386/42731, внесені зміни у додаток 4 до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15.

Наказ розширює коло питань щодо проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, доповнивши Типові тематичний план і програму навчання з питань охорони праці посадових осіб новою темою «Психосоціальна підтримка та перша психологічна допомога на робочому місці» з такими підтемами:

Поняття ментального здоров'я на роботі. Визначення психологічно безпечного робочого середовища. Ознаки психоемоційних порушень, виявлення та способи попередження психологічних і поведінкових наслідків.

Визначення ролі психологічної безпеки та культури безпеки в житті працівників та досягненні результатів організації.

Способи та інструменти психологічної самодопомоги та саморегуляції.

Прояви дискримінації, недотримання рівності та інклюзивності в робочих відносинах як чинник психосоціальних ризиків. Заходи попередження та протидії різним формам дискримінації.

Теоретичні основи стресу. Методи самовизначення/визначення стресу. Поняття стресостійкості. Розвиток резильєнтності як складової ментального здоров'я.

Визначення психосоціальних факторів, пов'язаних з конкретною роботою чи галуззю. Вплив психосоціальних факторів на виникнення стресу на робочому місці. Вплив стресу на працездатність та безпеку праці, виникнення нещасних випадків та погіршення стану ментального здоров'я працівників.

Оцінка психосоціальних ризиків для ментального здоров'я, у тому числі потенційних. Практичні методи усунення психосоціальних факторів та/або зниження рівня психосоціальних ризиків. Керування психосоціальними ризиками на робочому місці.

Загальний огляд системи управління ментальним здоров'ям на роботі. Основи надання першої психологічної допомоги на робочому місці. Психосоціальна підтримка на робочому місці, її цілі та елементи. Дії роботодавця для збереження ментального здоров'я працівника.

Ненасильницькі комунікації як складова психологічно безпечного робочого простору
Метою цієї теми є ознайомлення працівників з поняттям психічного здоров’я та психосоціальної підтримки на робочому місці, а також надання знань щодо першої психологічної допомоги на робочому місці.

25.10.2024 наказ офіційно опубліковано в Електронному виданні інформаційного бюлетеня «Офіційний вісник України» (Всеукраїнська електронна система правової інформації (ВЕСПІ) 25.10.2024, випуск № 89), з цього дня він й набрав чинності.


Джерело: ФПУ
Охрана труда, здоровья и экологии | Направления деятельности | главная