зробити стартовою додати в обране


Направления деятельности

Международные связи

29 Березня 2017
Розпочалась робота місії глобальних профспілок в Україні
Робота місії глобальних профспілок в Україні розпочалася із зустрічі з представниками всеукраїнських профспілок і національних профоб’єднань, що відбулась 28 березня у Федерації профспілок України.

Міжнародні профорганізації на цій зустрічі представляли заступник Генерального секретаря Міжнародної конфедерації профспілок (МКП) Яап Вінен, а також регіональний секретар глобальної профспілки IndustriALL Вадим Борисов.

З української сторони у зустрічі взяли участь Голова ФПУ Григорій Осовий, керівники всеукраїнських профспілок промислової та бюджетної сфер, представники репрезентативних профспілкових об’єднань, що входять до складу СПО.

Починаючи розмову зарубіжні колеги повідомили про цілі свого перебування в Україні, а саме: визначення власної позиції щодо стану соціального діалогу та рівня дотримання прав трудящих на гідну працю. Вони висловили солідарну підтримку братнім українським профспілкам у боротьбі за збереження соціальних гарантій для працівників під час проведення урядових реформ.

Відбулась змістовна розмова стосовно проблем, які на думку профспілковців потребують невідкладного вирішення, зокрема, щодо підвищення рівня зарплат і пенсій, подолання бідності серед більшості українців, зниження необґрунтованих цін і тарифів на послуги ЖКГ, створення безпечних умов праці на виробництві.

Серед виступаючих переважала думка, що соціальний діалог існує, але він ще далекий від досягнення конкретних результатів за відсутності практичних дій з боку влади щодо виправлення ситуації в країні.

Стан справ у вугільній галузі України озвучив голова Профспілки працівників вугільної промисловості України Віктор Турманов. У своєму виступі профспілковий лідер зазначив на недостатнє бюджетне фінансування галузі та несбалансованістіь галузі, необхідність реструктуризації боргів вугільних підприємств за спожиту електроенергію. Також голова Укрвуглепрофспілки порушив питання про відновлення права виходу на пенсію на пільгових умовах ( Спики № 1 та №2) для категорій осіб, зайнятих на підземних роботах 50 і більше відсотків робочого часу, скасованого Постановою Кабінету Міністрів України № 461. Лідер Укрвуглепрофспілки наголосив, що у разі невирішення даного питання , Укрвуглепрофспілка буде звертатися за підтримкою до міжнародних організацій.

Профспілки вважають, що реформи у нас проводяться не професійно, а тому немає очікуваного ефекту. Місія глобальних профспілок, що представляють більш ніж 250 мільйонну профспілкову спільноту, триватиме три дні та передбачає робочі зустрічі у Міністерствах економіки і торгівлі, Мінсоц політики, Міненерговугіллі, Мінохорони здоров’я та ін.

Яап Вінен висловив упевненість, що робота даної місії сприятиме покращенню стану проведення соціально-економічних реформ в Україні та дотриманню при цьому усіх необхідних норм соціального захисту громадян, що існують у країнах Євросоюзу.
Международные связи | Направления деятельности | главная