зробити стартовою додати в обране


Архів новин

Версія для друку

23 Січня 2018
ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ПРИЙМАТИМУТЬ ДО ВНЗ ЗА ЗАГАЛЬНИМ КОНКУРСОМ
Прийом на навчання до вищих навчальних закладів осіб з інвалідністю проводиться на конкурсній основі

Відтепер в законодавстві офіційно вживається термін «особа з інвалідністю». Слово «інвалід» є некоректним.

Зміни передбачено Законом № 2249-VIII Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, який набрав чинності 20 січня. Зазначимо, раніше видані посвідчення, в яких застосовуються слова «інвалід», «дитина-інвалід», «інвалід з дитинства», «інвалід війни», а також пенсійні посвідчення, в яких вживаються ці слова, дійсні протягом строку, на який вони видані.

Окрім заміни термінів, Законом змінено умови доступу осіб з інвалідністю до освіти.

Так, особи з інвалідністю приймаються до ВНЗ на конкурсній основі відповідно до умов прийому. Спеціальні умови для здобуття вищої освіти за державним замовленням і за рахунок цільових пільгових державних кредитів надаються:

- особам з інвалідністю, які не в змозі відвідувати навчальний заклад (за рекомендацією органів охорони здоров'я та соціального захисту населення);

- особам, захворювання яких перешкоджають проходженню ЗНО;

- особам з інвалідністю I, II групи і дітям з інвалідністю у віці до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраною спеціалізацією.

Прийом до професійно-технічних навчальних закладів також проводиться шляхом конкурсного відбору. У разі складання вступних іспитів з позитивним результатом до ПТУ поза конкурсом зараховуються діти з інвалідністю і особи з інвалідністю, яким не протипоказане навчання за обраною спеціалізацією.

За інших рівних умов переважне право на зарахування до ПТУ мають особи з інвалідністю і діти із малозабезпечених сімей, в яких:

- обидва батьки є особами з інвалідністю;

- один із батьків є особою з інвалідністю, а інший помер;

- самотня мати є особою з інвалідністю;

- батько є особою з інвалідністю і виховує дитину без матері.

Під час навчання зазначеним категоріям громадян стипендія (у разі призначення) і пенсія (державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства і дітям з інвалідністю) виплачуються в повному розмірі.

По матеріалам ЛІГА:ЗАКОН