зробити стартовою додати в обране


Архів новин

Версія для друку

10 Жовтня 2019
Звернення ЦК Профспілки до Прем’єр-міністра України
Як відомо, проблема з виплати заробітної плати працівникам вугільної промисловості, заборгованість з якої на цей час перевищує 1 млрд. грн. залишається критичною, що викликає стурбованість шахтарів.

У трудових колективах підприємств Міністерства енергетики та захисту довкілля соціально-психологічна ситуація в шахтарських регіонах досягає крайньої межі. За відсутності необхідних коштів на елементарне життєіснування своїх сімей, вкрай виснажені важкими і небезпечними умовами праці, шахтарі вдаються до спонтанних дій.

Зокрема, на шахтах «Новодружеська» і «Гірська» повністю припинена робота з видобутку вугілля. Шахтарі ДП «Львіввугілля» прийняли рішення, що у разі невиплати найближчим часом всього обсягу заробленої ними плати та непогашення наявних боргів з неї, провести перекриття міжнародної траси Львів-Рава-Руська.

Працівники державних підприємств «Лисичанськвугілля» і «Первомайськвугілля», в тому числі шахт «Привільнянська», ім. Д.Ф.Мельникова та ім. Г.Г. Капустіна здійснюють організаційну підготовку з проведення шахтарського страйку і повного припинення роботи даних підприємств.

Акцентуючи увагу Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, ЦК Профспілки в своєму листі зазначає, що якщо ситуацію з виплати заробітної плати не взяти під контроль, то на державних вугільних підприємствах різко зросте соціальна напруга.

У листі також наголошується на те, що окрім проблеми забезпечення сталої виплати заробітної плати, нагальною необхідністю є: оновлення шахтного фонду, належне забезпечення умов та охорони праці, а також технічний розвиток вугледобувних підприємств. Шахтарів глибоко турбує невирішеність питань щодо надійного забезпечення вугледобувних підприємств електричною енергією. При наявності значної заборгованості за спожиту електроенергію за нестачі необхідних фінансових ресурсів на її оплату та відсутності на цей час сталого ринку збуту вугільної продукції (особливо високозольної) наразі вже здійснюється припинення енергопостачання багатьох вугледобувних підприємств, в результаті чого відбувається не просто зупинка вугільного виробництва, а шляхом затоплення руйнуються основні фонди (гірничі виробки, обладнання, механізми, тощо), що призводить до подальших незворотних екологічних наслідків зі значними виробничими та фінансовими втратами.

Тому, ЦК Профспілки враховуючи дану ситуацію, вважає за необхідне взаємодію Кабінету Міністрів України, Міністерств фінансів і енергетики та захисту довкілля разом з відповідними профільними комітетами Верховної Ради України з метою вжиття необхідних заходів з вирішення порушених проблем, першочерговою з яких – є повне погашення існуючої заборгованості із заробітної плати шахтарям, а також щомісячна її виплата у визначені терміни у подальший період.

Зазначено також необхідність активізації роботи з виборення належних показників бюджетного фінансування по всіх програмах і напрямках діяльності державних вугледобувних підприємств на наступний 2020 рік та розроблення і реалізація комплексної Програми забезпечення сталої роботи і розвитку вугледобувних підприємств на наступні роки з визначенням обсягів та джерел їх фінансування.

ЦК Профспілки від імені шахтарів України висловив сподівання на вжиття Кабінетом Міністрів України всіх необхідних заходів по вирішенню порушених проблемних питань.