зробити стартовою додати в обране


Архів новин

Версія для друку

15 Травня 2015
Спілчани вважають, що потрібно переходити від «говорильні» до діла
На виконання Концепції інформаційної діяльності Федерації профспілок України та завдань, пов’язаних із офіційним вступом ФПУ до колективного трудового спору з Урядом і роботодавцями, у Києві 14 травня відбувся семінар-нарада з відповідальними за інформаційну роботу в членських організаціях ФПУ, редакторами профспілкових друкованих видань та Інтернет-ресурсів.

Захід проходив в Академії праці, соціальних відносин і туризму ФПУ і викликав неабиякий інтерес інформаційників, які представляли галузеві профспілки і територіальні профоб’єднання майже з усіх регіонів України.

Це - заступники голів ЦК Профспілок, фахівці з інформаційної роботи, редактори профспілкових газет, сайтів, голови профкомів провідних промислових підприємств, голови обкомів галузевих профспілок, представники молодіжних профспілкових рад, майже 90 осіб.

Про позицію ФПУ на сучасному етапі, дії та основні завдання Федерації розповів Голова ФПУ Григорій Осовий.

Він назвав профспілки спеціалізованими захисними організаціями у сфері праці. Інших подібних захисних і представницьких інституцій у суспільстві не існує – за законом такими правами наділені саме профспілки: ми маємо право на ведення колективних переговорів і у разі необхідності на проведення протестних дій.
Найбільшою проблемою України профспілковий лідер назвав політичну і економічну нестабільність.

Він наголосив, що профспілки і зокрема ФПУ підтримують проведення комплексних реформ, які зараз відбуваються, але ми пропонуємо, щоб подальшого сповзання вниз не відбувалось, - що стосується рівня життя громадян.

Г.Осовий приділив увагу стану соціального діалогу в сучасному суспільстві, який, за його оцінкою, допоки що більш нагадує формальність. Він розповів аудиторії про діяльність НТСЕР, яка приділяє увагу економічному розвитку країни на сучасному етапі у контексті євроінтеграції та зауважив, що реформи не можуть бути позитивно сприйняті громадянським суспільством без належного обговорення шляхів їх проведення з профспілками та іншими представниками громадянського суспільства.

Голова ФПУ наголосив на необхідності консолідації профспілкової діяльності, що набуває актуальності у сучасних умовах.

Він підкреслив, що зростання безробіття, різке зниження рівня життя громадян, падіння рівня зарплат, замороження соціальних стандартів, збільшення тарифів – все це змусило Президію ФПУ прийняти низку рішень щодо тактики дій профспілок, в т.ч. і щодо вступу до колективного трудового спору з Урядом і роботодавцями.

- Завдання, яке стоїть зокрема перед працівниками профспілкових ЗМІ, – сказав Г.Осовий, - донести до кожного члену профспілок мотиви наших дій, наслідки нереагування влади на вимоги профспілок, тому що люди повинні зрозуміти, яким чином вони можуть захистити свої права.

За результатами досліджень, що ми провели, чверть з опитаних спілчани сказали, що вони готові до пртестних дій у разі, якщо шанс переговорного процесу буде без результативним, тому було зроблено висновок, що від говорильні вже час переходити до конкретних дій.

Звичайно, профспілки не повинні порушувати той крихкий баланс, який наразі склався в державі, але ми мусимо діяти у відповідності до тих, прав, які нам надані законом, спрямованих на захист права людини праці!
Місія профспілок полягає у тому, щоб забезпечити чотири основні ідеї, гарантовані Конституцією країни:
- забезпечення права людини на працю;
- права на винагороду за працю;
- права на своєчасну оплату праці і
- безпечні умови, в яких працює працівник.

Заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк детально розповів присутнім про заходи, які профспілки вже пройшли на шляху колективного трудового спору та акцентував на тому, що ФПУ підготувала дорожню карту подолання несправедливості у сфері праці.
Він зупинився на реалізації завдань, пов'язаних із вступом СПО профспілок до колективного трудового спору з Урядом і роботодавцями, а також запропонував журналістам спілкуватися у форматі скайп-брифінгів та проводити періодичні зустрічі з представниками профспілкових ЗМІ у форматі ринг-брифінгів, на які запрошувати як керівництво ФПУ так і членських організацій.

У семінарі також взяв участь Сергій Гербеда - заступник Голови Національної служби посередництва та примирення України, який детально висвітлив механізми вирішення колективних трудових спорів та технології переговорного процесу, а також провів тренінг з елементами ділової гри.

Керівник Інформаційно-аналітичного центру ФПУ Юрій Работа презентував Медіа-наступ ФПУ, її членських організацій на підтримку вимог профспілок у колективному трудовому спорі. Також перед учасниками наради виступив представник Державного комітету телебачення та радіомовлення України з доповіддю про аспекти початку роботи громадського мовлення в Україні.

Наприкінці відбувся обмін досвідом інформаційної роботи в профспілкових організаціях.

Медиа-центр ФПУ